Botox: bewezen positieve effecten, meer dan rimpelvermindering
Prof. dr. Berend van der Lei:
Botox staat vooral bekend om het verminderen van rimpels die ontstaan door overmatige spierspanning, zoals fronsrimpels, boosheidsrimpels of lachrimpels. Veel mensen zijn bang dat een behandeling leidt tot een onnatuurlijk, ‘bevroren’ gezicht zonder mimiek.
Dat kan gebeuren bij overmatig gebruik, maar bij juist en deskundig toepassen is dat absoluut niet het geval. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat je bij correct gebruik van botulinetoxine nog steeds goed emoties kunt uitdrukken en een natuurlijke gelaatsuitdrukking behoudt.
Meer dan alleen esthetiek
Nog interessanter: uit wetenschappelijke studies blijkt dat botox niet alleen invloed heeft op je uiterlijk, maar ook op je emoties. Waar emoties normaal gesproken onze gelaatsuitdrukking bepalen, werkt dit proces ook andersom. Door het ontspannen van de frons- of ‘boosheidspier’ met botox verminderen depressieve gevoelens en ontstaat een aantoonbaar antidepressief effect.
Deze wisselwerking wordt “emotionele proprioceptie” genoemd en sluit aan bij de theorie van Darwin over facial feedback: onze gezichtsuitdrukking beïnvloedt niet alleen hoe anderen ons zien, maar ook hoe we ons zelf voelen.
Een natuurlijk behandelschema met botox
Een behandeling met botox hoeft uw natuurlijke uitstraling niet te veranderen. Bij een zorgvuldig opgesteld behandelschema blijft uw mimiek intact en kunt u uw emoties gewoon blijven uitdrukken. Zo profiteert u van een frisse, ontspannen uitstraling zonder dat dit ten koste gaat van uw natuurlijkheid.
Voor een natuurlijk en betrouwbaar resultaat bent u bij Prof. Aesthetics van prof. dr. Berend van der Lei in het Gezondheidsplan te Haren aan het juiste adres.
Conclusie
Botox is dus veel meer dan alleen het verminderen van rimpels: het kan bijdragen aan een ontspannen uiterlijk én zelfs aan een positievere stemming. Reden genoeg om botox niet langer uitsluitend negatief te bekijken, maar te zien als een behandeling die u zowel uiterlijk als innerlijk kan opvrolijken.
Voor optimale zorg, advies en behandeling van uw gezicht (van botox, fillers, pukkels, moedervlekken, bovenooglidcorrectie tot en met de deep-plane facelift) bent u bij Prof. Aesthetics op het “hoogste” en beste adres; mijn privé praktijk Prof. Dr. Berend van der Lei, aan de Nieuwe Stationsstraat 4 te Haren, Groningen. Bel voor een afspraak: 050 – 879 6007, dagelijks van 8 tot 22 uur bereikbaar.
Referenties:
1. Foissac R, Benatar MJ Influence of botulinum toxin type A esthetic injections on facial
Expressions. J Cosmet Dermatol. 2021;00:1–6.
2. Brina MF , Durgamc S, Luma A et al. ,OnabotulinumtoxinA for the treatment of major
depressive disorder: a phase 2 randomized, double-blind, placebocontrolled
trial in adult females. International Clin Psychopharmacology 2019; 30, pp 19-2